Ubezpieczenie samochodu: rodzaje

Bez wątpienia każdy właściciel samochodu chce, aby jego pasażerowie byli w pełni bezpieczni. Warto zdać sobie sprawę z tego, że jedno ubezpieczenie samochodu to zdecydowanie zbyt mało, aby zapewnić kompleksową ochronę. W różnych sytuacjach pomoże nam bowiem inna polisa. Zobaczmy, jakie ubezpieczenia samochodu oferują obecnie firmy ubezpieczeniowe.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

W ofercie chyba wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych znajduje się obecnie obowiązkowe ubezpieczenie OC. To właśnie to ubezpieczenie pokrywa ewentualne szkody, które wyrządzi kierowca w czasie jazdy. Zasada jest w tym wypadku banalnie prosta: zawsze auto poszkodowanego naprawiane jest z ubezpieczenia OC sprawcy. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem każdy posiadacz samochodu zobowiązany jest do posiadania polisy OC. Co jednak ważne, jest ona przypisana nie do kierowcy, a do auta. Co to oznacza? Jeśli mamy na przykład trzy samochody, musimy wykupić trzy polisy OC mimo tego, że autem jeździ ta sama osoba.

Ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków

To ubezpieczenie nieobowiązkowe, które jednak warto wykupić. Gwarantuje ono ochronę wówczas, gdy ulegniemy wypadkowi i pogorszy się nasz stan zdrowia. Co ważne, w przypadku takiej polisy na świadczenie może liczyć nie tylko kierowca, ale również pasażerowie.

Ubezpieczenie AC

To kolejne ubezpieczenie nieobowiązkowe, które warto wykupić. Zapewnia ono ochronę na wypadek takich zdarzeń losowych, jak gradobicie, kradzież auta, wybicie szyby, zwalenie się drzewa na auto czy uderzenie w dzikie zwierzę. Oczywiście zakres ochrony może być różny w zależności od tego, na jaką opcję się zdecydujemy. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom zarówno pełne ubezpieczenie AC, jak i tak zwane mini AC, które jest ciekawą alternatywą.

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych adresowana do kierowców i posiadaczy samochodów jest obecnie bardzo szeroka. Wymienione rodzaje polis to jedynie niewielki wycinek tego, na co obecnie może zdecydować się każdy, kto posiada auto.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Comments are closed.


Blogi. Darmowe Blogi.